LIST DO NASZYCH PACJENTÓW

Zatrudnimy pielęgniarkę do pracy w POZ
16 listopada 2021
Przeprosiny radnego za zniesławienie Przychodni
8 lipca 2022

LIST DO NASZYCH PACJENTÓW

Warszawa, 25.01.2022 r.


Szanowni Pacjenci,


Brak zdecydowanych działań rządu w walce z pandemią ograniczył dostęp do pomocy medycznej pacjentom cierpiącym na inne choroby.


Teraz Premier zobowiązał lekarzy rodzinnych do zbadania w ciągu 48 godzin każdego pacjenta, który zachorował na COVID-19, jeśli tylko ma 60 lat i więcej, niezależnie od potrzeby medycznej – na jego życzenie również w domu.


Jest nas za mało by temu sprostać – nie jesteśmy w stanie zapobiec postępującemu paraliżowi ochrony zdrowia, który na skutek tej błędnej i szkodliwej decyzji obejmie teraz także podstawową opiekę zdrowotną – znacznie pogorszając opiekę nad pacjentami z pozostałymi chorobami.

W tej sytuacji – w związku z lawinowo rosnącą liczbą zakażonych wirusem SARS-CoV-2 – musimy zmienić harmonogramy pracy w przychodniach. Wprowadzone zostaną godziny covidowe oraz, by chronić Państwa przed zakażeniem – godziny dla osób z innymi schorzeniami.


Dlatego, jeśli w najbliższych dniach Wasze dolegliwości nie będą wymagać wizyt w naszych gabinetach – poczekajcie Państwo korzystając z możliwości telekonsultacji. Wtedy – gdy umówicie ich terminy odbierajcie telefony, bo obecnie każda minuta pracy lekarza jest na wagę ludzkiego życia.


Jeśli natomiast sprawa jest pilna, nie zwlekajcie i umawiajcie się na wizytę osobistą w przychodni. A wtedy pamiętajcie, by przychodzić na umówione spotkania zabezpieczeni, w miarę możności, maseczkami FFP2 lub FFP3.


Apelujemy także, aby w miarę możliwości unikać przez najbliższe tygodnie spotkań publicznych i ograniczać liczbę kontaktów. Dajcie sobie szanse na przetrwanie.


Zapewniamy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by pomóc jak największej liczbie naszych pacjentów – każdemu, kto nas potrzebuje!


Jesteśmy dla Was i Wy bądźcie z nami. Wiemy, że lekarze i pracownicy podstawowej opieki zdrowotnej mogą wyjść z tej pandemii mocno zdziesiątkowani. Trzymajcie więc za nas kciuki, by starczyło nam sił.


Wasi lekarze rodzinni

Komentarze są wyłączone.

EREJESTRACJA